Сьогодні, 23.04.2024 року, одинадцятикласники побували на військовому полігоні і вчилися стріляти із автомата Калашникова бойовими патронами. А також вони пройшли тренування з домедичної, тактичної та фізичної підготовки. Все це було заплановано в рамках щорічних польових зборів при вивченні предмету “Захист України”.
Тренували старшокласників вчителі з предмету “Захист України" та військові добровольчих формувань тергромади.
15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану
15 лютого – це день пам’яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок на території інших країн.
З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності та вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.
Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.
В Афганістані загинули 2572 наших співвітчизники.
Низько схиляємо голови перед пам’яттю солдатів і офіцерів, що віддали життя під час виконання військового обов’язку. Висловлюємо глибоку вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України та оберігають спокій у наших домівках. У цей день бажаємо вам, шановні учасники бойових дій, доброго здоров’я, родинного щастя, благополуччя і головне – мирного неба над головою.
День безпечного Інтернету - 2024
У вівторок, 6 лютого 2024 року , ми святкуємо День безпечного Інтернету акціями, що проводяться по всій земній кулі, на тему "Разом для найкращого Інтернету", день закликає всіх зацікавлених сторін об'єднатись, щоб зробити Інтернет безпечнішим та кращим місцем для всіх, особливо для дітей та молоді.
Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.
В нашому закладі освіти учні 4,5 та 8 класів теж долучилися до спільного проведення Дня безпечного Інтернету в Україні. Здобувачі освіти мали можливісь переглянути відео-матеріал "Безпека дітей в Інтернеті"; перший український мультфільм про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”, виконати інтерактивну вправу "Тенета Інтернету"; презентацію про безпечний Інтернет "Поради від Нулика і Одинички".
У процесі виконання завдань у дітей сформувалась відповідальна позиція цифрового громадянина або громадянки, поняття безпеки в інформаційному суспільстві, навички кібербезпеки.
Година спілкування «Бій під Крутами - сходинка до Соборності України»
Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.
29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.
Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Українці затримали росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір (Брест-Литовський мирний договір).
22 січня 2024 року з нагоди Дня Соборності України учні 5 класу Нижньоворітського ЗЗСО І-ІІІ ст. пройшли квест "Соборність - об'єднання всього українського народу".
7 грудня - Всесвітній день української хустки
Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.
День української хустки відзначили й учні 5 класу взявши участь в онлайн квесті до Дня української хустки.
Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Пам’ять загиблих не просто від голоду внаслідок неврожаю, природного лиха, а жертв цілеспрямованого сталінського геноциду українців.
Національний музей Голодомору-геноциду. Фото Едуарда Крижанівського
У цьому та наступному роках минає дев’ять десятиліть від цього злочину. Проте у світі Голодомор досі одностайно не визнаний геноцидом. Немає жодної резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка б чітко й аргументовано засудила радянський тоталітарний режим на рівні з нацизмом.
Цього року українці вшановуватимуть пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни з Росією. Війни, яка знову супроводжується геноцидними практиками, – російський режим уже не приховує мети знищити українську ідентичність.
Понад те – Москва знову використовує їжу як зброю. Цього разу, щоб тиснути на міжнародну спільноту.
Злочини й трагедії, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: чесна пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені, а жертви – справедливо пошановані. Інакше непокаране зло повертатиметься знову і знову.
Як і нинішня війна Росії проти України, геноцид на початку 1930-х років став відповіддю Москви на прагнення українців бути господарями на своїй землі. Україна з її ресурсами була конче необхідна сталінському режиму як упокорена частина імперії.
Програми та інструменти для створення віртуальних зображень
Сьогодні, 23.11.23, у школі пройшли батьківські збори п'ятиласів.
Класний керівник провела з батьками тренінг "Дитина - дзеркало батьків", ознайомила з особливостями НУШ, з роботою школи в умовах воєнного стану, продемонструвала переваги платформи Human.
Усі присутні мали нагоду висловитись та отримати відповіді на запитання.
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу, храм науки, джерело знань.
Бібліотекар школи Балецька Ганна Михайлівна організувала тематичну виставку «Цей мудрий світ – бібліотека” та відео-подорож «Найсучасніші бібліотеки світу».
Міжнпродний день миру!
З нагоди святкування Дня Державного Прапора України біля Нижньоворітської сільської ради Нижньоворітської територіальної громади відбулися урочистості.
Свято Останнього дзвоника!Дорогі учні! |
8 травня - День пам'яті та примирення
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Український інститут національної пам’яті пропонує надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн.
З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.
Сьогодні, 05.05.2023 року, одинадцятикласники побували на військовому полігоні і вчилися стріляти із автомата Калашникова бойовими патронами. А також вони пройшли тренування з домедичної, тактичної та фізичної підготовки. Все це було заплановано в рамках щорічних польових зборів при вивченні предмету “Захист України”.
Тренували старшокласників вчителі з предмету “Захист України" та військові добровольчих формувань тергромади.
Розв’язання задачі методом поділу на підзадачі
(6 клас 2.05.2023р.)
Засідання атестаційної комісії Вже традиційно в закладі освіти кінець березня знаменується завершенням процесу атестації педагогічних працівників та підбиттям її підсумків. 30 березня 2023 року відбулося ІV підсумкове засідання атестаційної комісії, на порядку денному якого було заслухано та переглянуто творчі звіти вчителів, які атестуються в 2022-2023н.р. Педагоги поділилися своїм досвідом, здобутками, напрацюваннями. Наслідки порушення плану (алгоритму)(2 клас 22.03.2023р.) Техніка накладання джгута на верхні та нижні кінцівки(10 клас Захист України 16.03.2023р.) Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Вчителями предмету "Захист України" Гвоздак М.П. та Ковальською Г.М. була проведена година спілкування "День українського добровольця" з учнями 10 та 11 класів. Згадували про тих людей, які за покликом серця залишили цивільне життя й стали на захист Батьківщини. А також Мирон Павлович розповів про перспективи навчання у вищих військових навчальних закладах України. Такі заходи сприяють вихованню почуття патріотизму, поваги до захисників та вдячності за щоденні подвиги наших героїв. Внесок мужніх синів і доньок нашої країни в майбутню перемогу - неоціненний. Вітаємо українських добровольців! Слава українським героям! Нехай вдома вас завжди чекають і обов'язково дочекаються. Ви наша гордість і честь! Нехай швидше настане мир і безпека в Україні! Практична робота №10 Складання та виконання лінійних алгоритмів для опрацювання величин (8 клас 14.13.2023р.) Алгоритми із заданою кількістю повторень(4 клас 13.03.2023р.) Дистанційні курси підвищення кваліфікації вчителів інформатики(07.03-10.03.2023р.) Конференція з обміну досвідом "Сучасні ефективні методики та технології навчання, їх використання при викладанні інформатики"Основні ознаки травм голови. Травми шиї (10 клас Захист України (дівчата) ) День єднання 16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. День єднання. 16 лютого учні Нижньоворітського ЗЗСО І-ІІІ ст. долучилися до Дня єднання, який встановлено президентом України, згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року №53/2022. Учні 1-11 класів взяли участь у шкільному флешмобі , створивши родинне коло, де продемонстрували патріотизм та єдність молодого покоління. Побудова орнаментів в середовищі Scratch. Складання алгоритмів із командами повторення алгоритмів (5 клас) Впорядкування простих послідовностей для розв’язування проблем, виявлення закономірностей і помилок у послідовностях (2 клас) Виготовлення окопних свічок для військових ЗСУ разом із колегми 22 листопада 2022р. за відсутності електроенергії учні 3 класу на уроці інформатики малюють малюнки для ЗСУ, які були передані до волонтерського центру і відправлені військовим разом із гуманітарною допомогою Курси підвищення кваліфікації по-новому (16.11.2022р.) 14 жовтня. Потрійне свято українців Учні 11-го класу сьогодні були присутні на онлайн-уроці звитяги, метою якого було ознайомити здобувачів освіти з традиціями, звичаями українського козацтва, пробудити почуття відповідальності перед наступним поколіннями, формувати розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ 1. Вступне слово вчителя. 2. Міні-диспут «Що таке Батьківщина»?, «Україна»? 3. Розповіді учнів про козаків і визволителів українського народу. 4. Міні-диспут «Чи потрібно знати і поважати історію свого народу». 5. Хвилина мовчання. 6. Розповідь про батьків, братів, які служили в армії. 7. Підсумки уроку. Вступне слово вчителя. 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно 14 жовтня православні та греко-католицькі християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки. Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті. Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. З Днем учителя! День вчителя в Україні святкується в першу неділю жовтня. У цей день на честь вчителів звучать не тільки самі добрі слова і подяки, але й проводяться урочисті заходи. Теплими щирими словами, вокальними номерами та креативними подарунками учні 5-го класу привітали всіх педагогів школи. На один день у школі відбулися великі зміни – до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме найстарші учні нашої школи, які проводили уроки у 2-10-х класах із різних предметів. Вони готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився нелегким, але успішним, про що одинадцятикласники говорили на педагогічній раді після уроків. Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній шкільній родині!!! Зупинка "На дозвіллі" (2 клас, 3 клас 2022р.) Для підвищення загальної працездатності, поліпшення здоров'я дітей дуже корисні фізкультхвилинки. Вони знімають втому, нормалізують увагу й активність, відновлюють сили, робочий настрій, почуття бадьорості й свіжості, підвищують дисциплінованість. Урок інформатики 5 клас "Програми для перегляду й створення графічних зображень. Програми для роботи з графікою" (12.11.2022р.) З Днем знань! З 1 вересня! Нехай цей рік буде набагато яскравішим, крутішим та успішнішим, ніж минулий, і нехай попереду чекає багато відкриттів, звершень і блискучих перемог. Учися, дій, мрій, працюй, старайся, вір і перемагай! Мої учні – це моя гордість і моя перемога Яке щастя коли зерно, яке ми сіємо у школі, проростає золотим і повним колоссям Урок інформатики 3 клас "Навчання в інтернеті" (20.05.2022р.) Цілі: ü навчальна: згадати що таке інтернет та які його можливості; повторити, що таке вебсторінка, сайт, гіперпосилання; ü розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки; ü виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших. Засідання атестаційної комісії Вже традиційно в закладі освіти кінець березня знаменується завершенням процесу атестації педагогічних працівників та підбиттям її підсумків. 29 березня 2022 року відбулося ІV підсумкове засідання атестаційної комісії, на порядку денному якого було заслухано та переглянуто творчі звіти вчителів, які атестуються в 2021-2022 н.р. Педагоги поділилися своїм досвідом, здобутками, напрацюваннями. 24.02.2022 В Україні введено воєнний стан Шановні учасники освітнього процесу! В Україні введено воєнний стан. Прошу зберігати спокій та розсудливість. Всі заклади освіти здійснюють навчання у дистанційній формі. По можливості залишайтеся вдома. Прошу орієнтуватися на офіційні повідомленнями державних органів влади України, Нацполіції, РНБО, Міноборони, місцевих органів влади та слідувати рекомендаціям. Ситуація контрольована! Кабінет Міністрів України працює у штатному режимі. Ми – сильні! Ми – Україна! 8 лютого - День безпечного Інтернету Із нагоди відзначення 8 лютого Дня безпечного Інтернету громадська організація “МІНЗМІН” спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти та науки розробила наступні освітні матеріали: - Урок для учнів 1-4 класу, щоб навчити дітей розпізнавати приватну інформацію в Інтернеті, урок для учнів 5-8 класу про ризики після розголошення персональної інформації та наслідки публікації фотографій та персональної інформації в соцмережах, а також урок для учнів 9-11 класу про те, де можна залишати приватну інформацію у соцмережах. - Відео-курс для батьків - https://cutt.ly/nE5XzbG
А також відео-уроки: 1. Хто збирає дані моїх дітей і як вони використовуються? https://bit.ly/2XT38Ww 2. Чи безпечно розміщувати фотографії моєї дитини в Інтернеті? https://bit.ly/3EjMVcr 3. Що мені робити, коли інші люди публікують фотографії моєї дитини в Інтернеті без моєї згоди? https://bit.ly/3nz8dMn 4. В якому віці діти повинні розпочинати знайомство з Інтернетом? https://bit.ly/3GqLHhm 5.Наскільки безпечні "розумні іграшки? https://bit.ly/3vTo6Bg 6. Чи потрібно використовувати батьківський контроль для своїх дітей в Інтернеті? https://bit.ly/3CoPM3o 7. Чи справді незнайомці та педофіли є найбільшою загрозою для дітей в Інтернеті? https://bit.ly/3mkB4Vn 8. Як я можу переконатися, що конфіденційність даних моєї дитини захищена, коли її вчитель використовує цифрові інструменти для навчання? https://bit.ly/2ZsulAh 9. Як я можу перевірити, на що моя дитина підписалася в Інтернеті? https://bit.ly/3mlH3sQ 10. Як захистити конфіденційність дитини в Інтернеті? https://bit.ly/30VKTkf 11. Що робити, якщо я підозрюю, що пристрій моєї дитини зламали? https://bit.ly/3vRxepV 12. Який пароль є безпечним в Інтернеті? https://bit.ly/316R5Gm Корисним також буде відеокурс про приватність та безпеку для дітей, батьків та вчителів: Приватність у Telegram – https://cutt.ly/WRreig8 Як встановити двофакторну аутентифікацію в Телеграм? – https://bit.ly/3jDS7jh Що я маю знати про безпеку мого акаунту в Телеграмі? – https://bit.ly/3nwswKl Як налаштувати приватність в Телеграмі? – https://bit.ly/3mjaqMq Приватність у Tiktok – https://cutt.ly/XRrexPA Що про мене знає ТікТок? – https://bit.ly/3GqIT3U Як встановити двоетапну перевірку в ТікТок? – https://bit.ly/3pGZPx2 Як налаштувати приватність акаунту в TikTok? – https://bit.ly/3pIPm4k Приватність та безпека в Instagram? – https://cutt.ly/JRrw71W Як обмежити хейт спіч в Instagram? – https://bit.ly/3Es1AT7 Як налаштувати приватність коментарів в Instagram? – https://bit.ly/3BiKrcw Як налаштувати приватність розповідей в Instagram та приховати свій мережевий статус? – https://bit.ly/3CklEG8 Як встановити двофакторну аутентифікацію в Instagram? – https://bit.ly/2ZAGUJx Як налаштувати приватність дописів в Instagram? – https://bit.ly/3BeJAti Як дізнатися, які дані про вас має Instagram? – https://bit.ly/2XTL6DA Як контролювати те, хто може надсилати вам повідомлення? -https://bit.ly/3BiGG6L Як налаштувати приватність акаунту в Instagram? – https://bit.ly/3BhHqsN Приватність у Facebook https://cutt.ly/DRregP0 Як встановити двофакторну аутентифікацію у Фейсбук? – https://bit.ly/3bfOQ5d Як дізнатися, яку інформацію про мене збирає Фейсбук? – https://bit.ly/3ElEehU Як контролювати, хто мене може знайти у Фейсбук? – https://bit.ly/3nBP38v Як налаштувати реакції на публікації та приховати мій мережевий статус? – https://bit.ly/3CoRZvI Як налаштувати, хто може бачити мої дописи у Фейсбук? – https://bit.ly/3Cn0B5N Як обмежити дані, які про мене збирає Фейсбук? – https://bit.ly/3nAUW5T
Дякуємо за внесок у розвиток безпечного використання Інтернету! Мовознавча кав'ярня 9 листопада – у День української писемності та мови – у нашій школі працювала «Мовознавча кав’ярня» з метою частування відвідувачів розмовою українською мовою. У цій кав’ярні пригощали дуже смачними, а головне – корисними стравами, які насичували не шлунок, а мозок. Тому якнайбільше інтелектуальних калорій мали можливість отримати відвідувачі двох столиків, які були замовлені командою вчителів школи (Гвоздак Н.А., Балецька Г.М., Гараздій М.І., Ковальська Г.М., Миськова Л.М., Стасик Н.І., Ломага О.М.) та збірною командою учнів 10 – 11 класів (Мадяр М., Годованець О., Півкач Н., Григашій А., Зорівчак Н., Ковальська К., Чекета Ю., Вайдич К.). Окремий столик у кав’ярні відведено журі, у складі якого – вчитель-філолог Коростовська М.Ф. та завуч школи Малильо М.Ю. Вони уважно стежили за частуванням учасників команд різними мовними смаколиками і пильно оголошували рахунки відвідувачам. Ну а меню «Мовознавчої кав’ярні» складала вчитель української мови та літератури Голянич О.Ф. Смакуючи різними смаколиками-завданнями, учні протистояли учителям. Усі відвідувачі демонстрували чудову гру-змагання, свої уміння, знання, кмітливість. А всі разом ми закликаємо: любіть рідну мову, дбайте про її чистоту, бережіть її як неоціненний скарб! «Google Classroom як інструмент дистанційної освіти Сьогодні, 4 листопада, в закладі освіти голова методичної спільноти вчителів природничо-математичного циклу Ковальська Г.М. провела з вчителями майстер-клас «Google Classroom як інструмент дистанційної освіти». Також, голова методичної спільноти, наголосила, що завдяки платформі Classroom можна організувати проектну роботу, перевернуте навчання, дистанційне навчання. Уроки та домашні завдання можуть бути цікавими! Учасники майстер-класу ознайомились з принципами функціонування Classroom, дізнались про різні типи завдань, які можна створити в Classroom, поділились власним досвідом роботи з різними сервісами Google та розробили власний курс у Classroom. Всеукраїнський День відповідальності людини Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». До відзначення цього свята в закладі освіти класні керівники Нілабович О.Ю., Штуглинець С.Ю., Ковальська Г.М. з учнями 2, 6 та 10 класів провели виховні заходи "День відповідальності людини. День пам'яті Богдана Гаврилишина". Учні переглянули відеоролик, зачитали та обговорили кожний пункт Декларації відповідальності людини, виготовили стінівку відповідальності. Метою заходів є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина. День захисника і захисниці України День захисника і захисниці України - свято, що відзначається 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці і День Українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які виборювали право на незалежність рідної землі. До відзначення цього свята в закладі освіти педагог-організатор Стасик Н.І. та класний керівник Ковальська Г.М. з учнями 10 класу провели виховний захід "Вони бережуть наш спокій ". Учні переглянули відеоролики про жінок на передовій, відеопрезентацію про захисників із с.Нижні Ворота, які перебували на блокпостах в 2014-2015 роках. Хвилиною мовчання вшанували тих захисників, які ціною свого життя захищали Україну. Шановні захисники! Ви - ті, хто завжди стоїть на сторожі вашого спокою. Бажаємо вам міцного здоров'я, добра, мужності, витримки і перемоги! Друзі! День 1 вересня завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім здобувачам освіти на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. День пам'яті та примирення Весна іде і переможним кроком В тюльпановому вічному вогні Йде травень крізь хвилини, дні і роки. Несе нащадкам спогади свої 7 травня 2021р. у нашій школі проведено ряд заходів до Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У 5-11 класах пройшли «Уроки звитяги». Зокрема учні 9 та 6 класу, разом з класними керівниками Ковальською Г.М. та Стасик Н.І., переглянули документальні фільми, виготовили квітку пам’яті - червоний мак. Вони не повернулися з війни, але пам’ять про них має жити в серцях людей, нагадуючи, що немає страшнішого лиха, ніж війна, але немає і більш величного вчинку, ніж стати на захист рідної землі... Пам’ятаємо та шануємо подвиг воїнів і жертв війни заради мирного майбутнього (07.05.2021р.) В центрі нашого села, у далекому 1966 році, був встановлений пам'ятник-монумент, нашим героям-верховинцям та загиблим воїнам у роки Другої світової війни. Щороку знаходяться жителі села, які приходять, щоб упорядкувати територію, та виконати ряд робіт. Так було і цього року… Адже пам'ять – це нескінченна книга… Спільними зусиллями учнів 3, 9 та 11 класів, разом із класними керівниками Ковальською Г.М. та Коріш О.Ю., проведено впорядкування території біля пам'ятника. Молоде покоління завжди повинне пам’ятати не тільки про живих, але й про мертвих, які віддали своє життя за наше краще майбутнє. Вітаємо з Міжнародним жіночим днем 8 Березня! (2021р.) 9 лютого 2021р. у світі відзначається День безпечного ІнтернетуЦя міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету. В 2021 році День безпеки в Інтернеті припадає на 9 лютого. 5-річниця виведення сил АТО з Дебальцеве 18 лютого 2020 року виповнилося 5-річниця виведення сил АТО з Дебальцеве. З нагоди пам’ятної дати в Нижньоворітському закладі відбувся виховний захід, де учні 9-11 класів переглянули документальний фільм «Дебальцеве» під керівництвом педагога-організатора Стасик Н.І. та вчителів інформатики Ковальської К.М. та Миськової Л.М. Присутні дізналися про події 2015 року , героїзм українських військовослужбовців, які мужньо вели важкі бої з противником. Разом хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих воїнів, які віддали життя під час оборони та утримання позицій. А також класні керівники провели виховні години присвячені п’ятій річниці бойових дій під Дебальцеве. Усі учні 1 вересня йдуть до школи. Діти заходять до приміщення школи попередньо обробивши руки антисептиком. Вхід до приміщень школи дозволяється лише при наявності захисної маски чи респіратора. • Батьки перед виходом із дому проводять термометрію у дитини, оцінюють стан її здоров’я та стан здоров’я самого себе. Ні в якому разі не відпускають дітей до школи з температурою понад 37,20С , сильним головним болем, нежиттю чи кашлем. Тобто, при виявленні будь-яких ознак ГРВІ — дитина залишається вдома. До 8:00 телефоном необхідно повідомити про це класного керівника. Пам’ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини. • Щоденно, перед початком занять, класні керівники та вчителі будуть проводити опитування учнів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. У разі виявлення ознак захворювання дитина невідкладно ізолюється в спеціально відведене приміщення, класний керівник інформує батьків чи інших законних представників, медичний працівник приймає узгоджене рішення щодо направлення хворого до закладу охорони здоров’я. • Дітей з ознаками респіраторних захворювань слід залишати вдома. • Якщо дитина після хвороби приступає до навчання, батьки обов’язково мають надати медичну довідку про те, що дитина здорова. • Під час пересування приміщеннями школи використання масок є обов’язковим, захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Зміна масок кожні три години. Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов’язково мати герметичні пакети (zip-пакет або папка на кнопці) — один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакет. Для використаних одноразових масок у школі розміщено спеціальні контейнери з табличкою призначення. • Заборонено допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, окрім тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю. • Для кожного класу визначено свій вхід до школи і схема руху лише одними сходами. По всій школі ходити учням не дозволяється. • Харчування учнів проводиться за окремим графіком. • Навчання буде проводитися в одному класі, переходити в інший кабінет учні будуть лише на деякі предмети при поділі на групи, до спортзалу та кабінету інформатики. • Спосіб комунікації батьки узгоджують із класним керівником. В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року. День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. Історія України – це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія – це крок до мрії. 24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень. Одним із перших кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року. Декларація хоч і не проголошувала незалежність України, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Хоч Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності, він став поштовхом до запуску процесів, які завершилися 24 серпня 1991 року. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.
Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми “Про День Державного Прапора України” від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України. Щиро вітаю всіх з визначним національним святом – Днем Конституції України! Нехай ця урочиста подія сповнює вас життєдайною силою, натхненням, спонукає до новаторських ідей, їх успішної реалізації у професійній царині. Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу! Навчальний рік до фінішу добіг. От і усе, скінчилися уроки. І перед вами – тисячі доріг, Де самостійно здійсните ви кроки І виберете ту, лише одну, Що поведе вперед по вашій долі. То ж вибирайте сонячну, ясну, Дорогу світлу у квітковім полі, Яка до щастя завжди приведе, З якої видно горизонти й далі, На ній ви не оступитесь ніде, А проживете чесно й без печалі День вишиванки Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.
Про призупинення навчально-виховний процесу
|
З метою запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19,
з 12.03.2020 р. по 11.05.2020 р. призупинено навчально-виховний процес у школі
до стабілізації епідемічної ситуації та окремого розпорядження
за підсумками оцінки ситуації на черговому засіданні протиепідемічної комісії.
З 16.03.2020 заклад освіти перейшов на дистанційне навчання.
При організації дистанційного навчання використовуються:
|
День безпечного Інтернету
|
11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. |
На Аскольдовій могилі поховали їх...
|
Сьогодні пройшов виховний захід «На Аскольдовій могилі поховали їх…», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року, який підготували учні 8 класу під керівництвом класного керівника Ковальської Ганни Михайлівної. Учні 7 і 8 класів переглянули документальний фільм «Крути – молода кров». Всі присутні дійшли до висновку: не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
Під час заходу увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.
А класні керівники 5-11 класів провели виховні години "Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного"
Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства. Екскурсія до бібліотеки “У світі чарівної книги”(15.10.2019р.) Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. І хоча сучасних дітей все більше поглинає інтернет та гаджети, ми дорослі повинні ще з дошкільного віку виховувати у дітей любов до книги, бережне ставлення, розвивати художній смак. Саме бібліотека допомагає залучати дітей до читання книжок. З цією метою учні 8 класу з класним керівником Ковальською Г.М. завітали в чарівну оселю книги сільської бібліотеки, яка не залишила жодного учня байдужим. Здобувачів освіти зустріла бібліотекар Гаринець Г.В. Урок інформатики 8 клас "Розв'язування компетентнісних задач" Цілі уроку: ü навчальна: формувати в
учнів уявлення про розв'язування задач компетентнісного змісту, формувати
інформаційну і комунікативну компетентності; формувати вміння розв'язувати
компетентнісні задачі, опрацьовувати дані, подавати результати розв'язування
задачі; ü розвивальна: розвивати
навички роботи з інформацією, інтелектуальну активність, естетичний смак,
увагу, логічне мислення, пам'ять; ü виховна: виховувати
пізнавальну зацікавленість до предмета, прагнення працювати творчо,
дотримуватися правил поведінки та безпеки життєдіяльності під час роботи в
комп'ютерному класі. |
Флешмоб до Дня вишиванки
|
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Для того щоб залучитися до флешмобу потрібно було бути вбраним у вишиванку, щоб у такий спосіб продемонструвати свою приналежність до українського народу, в мирний спосіб вшанувати красу етнічного одягу. |
Сьогодні - 33 річниця Чорнобильської катастрофи
|
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. З приводу цього учнями 9-го класу біло підготовлено позакласний захід "Дзвони Чорнобилю" разом з вчителями біології Петриканин І.С. та інформатики Ковальською Г.М., який спонукав розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України. |
У школі відзначили свято 8 Березня
|
З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг. Теплі слова побажання і привітання всім жінкам підготували і старші учні. Звучали вірші, гуморески, різні інсценування. |
1-й урок — безвідповідальності (ми не були готові до такої аварії ні морально, ні технічно. І коли вже сталасятрагедія, довго все подавалося в присмерках напівправди);
2-й урок — милосердя (всі люди відгукнулись на біду, прийшовши чорнобильцям на допомогу: збирали кошти у фонд Чорнобиля; діти-чорнобильці відпочивали й оздоровлювались у санаторіях, таборах відпочинку);
3-й урок — патріотизму (ми мусимо завжди пам'ятати про подвиг пожежників, щоб у потрібну хвилину стати на захист, прийняти правильне рішення, насамперед думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними ісміливими, бути людьми, гідними свого народу і не зганьбити його; любити й берегти рідну землю).
Перший день завжди особливий, адже попереду важливий період – час навчання. А здобуті в школі знання – це той компас, який допоможе орієнтуватися в океані життя. Тож сьогодні сердечно вітаємо вас із початком нового навчального року! Бажаємо усім на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Здоров’я вам тепла й любові ! Зі святом вас! | |
Дорогі хлопці і дівчата, нехай мелодія шкільного дзвінка залишається солодким спогадом про безтурботне дитинство, а обраний вами шлях у доросле життя буде вдалим і повним добрих вчинків та радісних переживань.
А тих, хто залишається, дзвінок покличе знову до школи після літа.
Бажаємо гарно провести літні канікули, відпочити, набратися сил, і з осені взятися з новими силами за навчання!
Вітаємо усіх вчителів, дякуємо їм за самовіддану і натхненну працю, за терпіння і віру, за любов до своїх вихованців!
Низький уклін, всім найкращі побажання успіхів і здоров’я! Бажаємо Всім гарного літа і яскравих вражень!
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21.04.2017 № 624 «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» та відповідно до листа МОН України від 27.10.2017 № 2.2-2622 «Про проведення он-лайн опитування у закладах загальної середньої освіти у межах проекту «Вчимося жити разом», наш навчальний заклад було обрано для проведення он-лайн-опитування учнів і вчителів. Опитування було анонімним і здійснювалося за посиланням http://opros.autta.org.ua. Вступне он-лайн опитування проходило з 15 по 30 листопада 2017 року.
Шановні жінки та дівчата!
Щиросердно вітаємо Вас з міжнародним жіночим днем 8 березня!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!
Тиждень математики та інформатики: це було весело, цікаво, креативно
Так з 26 лютого по 3 березня, згідно плану позакласної роботи навчального закладу, у нашій школі пройшов тиждень математики та інформатики, який проводився для учнів різних вікових категорій.
В п'ятницю вчитель математики Гвоздак Н.А. поділилась досвідом роботи з колегами провівши майстер-клас по темі "Розв'язування рівнянь з параметрами". Наталія Антонівна продемонструвала, що такий предмет, як математика може подаватися на уроці в досить цікавій та різноманітній формі.
Вчителями-предметниками була оформлена виставка учнівських рефератів, ребусів, кросвордів, методичної літератури та стіннівок.
На прикладі проведених заходів можна переконатися в тому, що разом із традиційним навчанням школа забезпечує й розвивальне навчання, тобто забезпечує умови для того, щоб кожен учень міг реалізувати себе, свої індивідуальні здібності, свої схильності й інтереси.
На завершення свята всіх привітала з Новим роком та подякувала класним керівникам, педагогу організатору, учням за клопітку роботу у підготовці сценарію - директор школи Гвоздак Н.А.
Новорічний корпоратив
Святий Миколай не забуває нікого
Завідувач Нижньоворітської сільської бібліотеки Гаринець Г.В. та класний керівник 6-го класу Нижньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальська Г.М. разом із своїми учнями завітали у Нижньоворітський територіальний центр людей похилого віку, де проживають 24 постояльці центру. Провести святковий захід з музичним супровідом допомогла вчитель Нижньоворітської музичної школи Врублівська Л.Ф. Діти розповідали вірші та молитви-прохання, а також розповіли історію про походження цього свята.
Підвищення якості навчально-виховного процесу
Здійснюючи контроль, керівники школи вивчають стан навчальної, виховної роботи, виконання державної програми, рівень знань, розвитку та вихованості учнів, індивідуальну педагогічну майстерність учителів і на цій основі забезпечують підвищення ефективності керівництва навчально-виховним процесом.
Так, з метою вивчення рівня підготовки вчителя інформатики Ковальської Г.М., її майстерності, а також аналізу її діяльності, заступник директора з навчально-виховної роботи Малильо М.Ю. відвідала урок інформатики в 7-му класі.
Майстер-клас з математики
Он-лайн опитування "Вчимося жити разом"
Курси інформатиків у ЗІППО
Психолого-педагогічний семінар "Конфлікти в колективі та шляхи їх вирішення"
1 ВЕРЕСНЯ — День знань
ОСТАННІЙ ДЗВОНИК - 2017
Свято весни
Схід і захід разом!
Вже надходить ніч чарівна
На завершення свята директор школи Голянич Оксана Федорівна подякувала п'ятикласникам, класному керівнику та педагогу-організатору за чудовий виступ.
Напиши листа солдату!
Діти переконані, що їх листівки мають врятувати кожного солдата, який знаходиться в зоні АТО.
Свої листи, пройняті любов’ю та турботою, діти склали у пакуночок, який «Укрпошта» відправить на Схід України в зону АТО.
Відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни
З днем народження, Інформатика! 28.03.2015
Тиждень фізико-математичного циклу
Робота методичного об'єднання вчителів матетики, фізики, інформатики та економіки
Тиждень математики та інформатики
ІІ засідання методичного об'днання вчителів математики, інформатики та фізики
Ми від сьогодні – громадяни України
Футбольне міні-поле - радість школярів
Перший урок присвятили Шевченку
Першовересневе свято
Немає коментарів:
Дописати коментар